Zbyszek Bieniak

muzyka, teksty, aranżacje, scenariusze filmowe/reklamowe, copywriting

 

Archiwum

Witajcie na nowej odsłonie strony!

Nadszedł czas zmian, stąd też zecydowałem się na odświeżenie mojego własnego kącika w internecie. Jest milej, cieplej, nowocześniej. Wcześniej było tak. Mam nadzieję, że nowa strona spodoba się Wam tak bardzo jak mnie.

Zbyszek komponuje symfoniczną muzykę do filmu

Wpadłem na pomysł, żeby przetrzeć muzyczne szlaki, którymi do tej pory nigdy nie podążałem. Padło na muzykę opierającą się na elementach muzyki klasycznej mieszczącej się w konwencji filmowej. Jak do tej pory powstało 10 minut facynującej ścieżki dźwiękowej. Zaplanowane jest 60 minut muzyki, która trafi na płytę oraz zilustruje obraz filmowy.

Produkują materiału zajmuję się z wybitnym muzykiem i producentem Leszkiem Zbrozińskim.

Yokashin o Zbyszku Bieniaku

...To megazaplecze historii polskiego rocka - i to nie żart.
Dla niewtajemniczonych podajemy, jak podczas koncertu rozpoznać, który z muzyków YOKASHIN, to Bieniak: Należy patrząc na scenę, odliczyć do trzech w prawo, potem do dwóch w lewo, do pięciu w prawo i czterech w lewo. Innym sposobem jest wyliczenie, który muzyk spędza przy mikrofonie proporcjonalnie najwięcej czasu.

Jak wyczytaliśmy w Jego pamiętniku, zadebiutował jako siedmiolatek na koloniach letnich w Mielnie. Jego ostatni zespół to oczywiście YokaShin, ale może najpierw o tym co było po drodze. Z polskich artystów nie współpracował tylko z Michałem W.

„Wyrock”, to jego dziewicza kapela, w której pierwsze kroki stawiali też Jacek Perkoz Perkowski (T-Love), Krzysztof Bidon Dominik (Madame, Maanam, obecnie menadżer zespołu Hey), Robert Sadek Sadowski (Madame). Potem współpracował też z takim zespołami jak Houk, Human, Closterkeller, Collage. Ten ostatni zawdzięcza Mu swoją nazwę. Inspirację zaczerpnął tu Zbyszek z nazwy pewnego wina, które na rodzimej Pradze cieszyło się swojego czasu sporym powodzeniem. Przez 3 lata, jako frontman wspomagał Oddział Zamknięty. Spotkało to też zespoły Joy Band, Human i Rezerwat. Śpiewał nawet w chórkach na płycie Wilków, jednak do znajomości z Baśką nie chce się do dziś przyznać :)
Niewiele osób wie, że Zbyszek Był współzałożycielem heavy-metallowego zespołu Acrimonia. Był również współkompozytorem większości utworów i tekstów tego zespołu.

Wolne chwile spędza u fryzjera. W swoim samochodzie ma taki porządek, że gdyby nie lusterko nad deską rozdzielczą miałby trudności z odnalezieniem siebie samego.

W 1995 roku wraz z Danielem Howorusem założył YokaShin i do dziś jest Jego głównym motorem napędowym. W dużej mierze to dzięki Niemu, materiał na trzecią płytę YokaShin jest jak spacer po Pradze - nigdy nie wiadomo co spotka Cię za rogiem...

[ tekst: Tomek Targoński - gitarzysta Yokashin ]

strona:
1 ... 27, 28 , 29